[ad_1]

استانبول به زودی میزبان سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب این کشور می‌شود نمایشگاهی که قرار است با یکصدمین سالگرد بزرگداشت عزیز نسین در استانبول برگزار خواهد شد

به نقل از دیلی نیوز، نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکیه با همکاری انجمن ناشران این کشور در روزهای هفتم تا پانزدهم نوامبر در محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب این کشور برگزار می‌شود.

به گفته دبیر این جشنواره امسال نزدیک به ۷۰۰ ناشر و موسسه انتشاراتی فرهنگی در ترکیه در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد. تعداد بازدید کنندگان از این نمایشگاه در سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر بود اما انتظار می‌رود در سال جاری بازدیدکنندگان بیشتری از این نمایشگاه دیدن کنند.

همزمان با برگزاری این نمایشگاه در ماه نوامبر قرار است بزرگداشت عزیز نسین شاعر و نویسنده ترک نیز در استانبول برگزار شود. این بزرگداشت قرار است در قالب یک همایش و گردهمایی نویسندگان و شاعران ترک و دیگر شاعران مهمان با مرور آثار و زندگی این شاعر، نویسنده و طنزپرداز ترک برگزار شود.

علاوه‌بر این جشنواره دانشجویی «نگاه به زندگی با یک لبخند» نیز همزمان با برگزار نمایشگاه بین‌آلمللی کتاب در استانبول برگزار می‌شود. در این جشنواره قرار است طنزپردازان در کنار دانشجویان علاقمند به طنزنویسی مجموعه‌ای از آثارشان را درباره زندگی با یک لبخد به دبیرخانه این جشنواره ارائه کنند. تا امروز علاوه بر طنزنویسان و دانشجویان ترک نویسندگان طنزپردازی از کشورهای دیگر آسیایی در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول امسال میزبان ناشران و موسسات فرهنگی رومانی است و قرار است بسیاری از آثار ناشران این کشور را به زبان‌های انگلیسی، ترکی و رومانیایی در غرفه‌های این نمایشگاه به مخاطبان آثار ادبی و غیر ادبی عرضه کند.

در این نمایشگاه آثاری از نویسندگاه اهل رومانی همچون ماتئی وینییک، دومیترو تپینگ، میرچا دینسکو، دون لان، اکتاویا سویانی، کارمن ماست، دانیل کریستا و فلورین بیکان به مخاطبان و علاقمندان ادبیات ارائه می‌شود. .

[ad_2]

منبع خبر”ترکیه پرتال”